KONST / Litografier / Färglitografi 10974072
nr 1097 4072
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), älv, signerad, 202/310, motivet: 50x65
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 20 mars 2017
kl 20:35:05
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
20 mar
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin